wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten typ płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz